2-ръновият дубъл на Горман помага на Кардиналс да спечелят домакинството, 8-5 над печалния Марлинс, който падна до 0-8
AP News | 2024-04-04 | 01:48:18

ST. ЛУИС (AP) — Нолан Горман удари зелена светлина с два ръна дубъл в седмия ининг и Сейнт Луис Кардиналс спечелиха домакинството си с 8-5 в четвъртък над Маями Марлинс без победа, които стартираха най-лошо в 33-годишната история на франчайза.

Джейк Бъргър удари чифт хоумърс за Маями (0-8), което е най-лошият старт в мейджърите, откакто Атланта и Минесота загубиха първите си девет игри през 2016 г.

Марлинс са единственият отбор без победа в бейзбола, след като Ню Йорк Метс постигнаха първата си победа в четвъртък, побеждавайки Детройт.

Горман, който отбеляза три попадения, подчерта рали от седми ининг в пет ръна с дубъл на първия терен от облекчаващия Андрю Нарди, за да даде преднина на Сейнт Луис с 6-5. Алек Бърлесън го последва със сингъл, а Масин Уин добави вкарваща тройка.

Пол Голдшмид достигна при една грешка срещу Сиксто Санчес (0-1), за да започне избухването. След това Санчес се отказа от последователни сингъли, включително удар на RBI от Иван Ерера, преди да бъде повдигнат.

Херера постигна първия си гол за Хоумър във Висшата лига, като поведе с втория. Той заменя редовния кечър на Кардиналите Уилсън Контрерас, който беше ударен по ръката от терен при загубата в сряда от Сан Диего.

Ланс Лин, който стартира за първи път за Сейнт Луис от 28 септември 2017 г., допусна три хоумъра и беше обвинен в четири ръна при осем попадения за 4 2/3 ининга.

Джош Бел щракна 1-all вратовръзка с две бягания в петата. Бъргър го последва с втория си хоумър; той също влезе дълбоко, водейки четвъртия. Роденият в Сейнт Луис стигна до базата четири пъти пред контингент от роднини и приятели.

Джовани Галегос (1-0) измъкна последен в седмия. Райън Хелсли направи деветия за второто си спасяване при три възможности.

ТРЕНЕРСКА СТАЯ

Cardinals: INF/OF Мат Карпентър беше поставен на 10-дневния контузен с дясно наклонено разтягане. Преместването е със задна дата от вторник. Карпентър беше 3-за-9 и се появи в три игри. INF/OF Брендън Довован отпадна с контузия в лакътя.

Маями LHP Тревър Роджърс (0-0, 7.20 ERA) ще се изправи срещу LHP Стивън Мац (0-0, 3.38), когато серията от три игри се поднови в събота.